„Dzieci uczą rodziców – Magiczny las”

Podczas drugiej lekcji w ramach trzeciej edycji ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Dzieci uczą rodziców” przedszkolaki poszerzały wiedzę o mieszkańcach lasu, poznały kilka popularnych gatunków drzew, które występują w polskich lasach, a także nabyły wiedzę o tym, czego w lesie robić nie wolno. Po obejrzeniu prezentacji multimedialnej dzieci bawiły się wykorzystując liście dębu i klonu, min. klasyfikowały liście ze względu na ich rodzaj, porównywały liczebność zbiorów, przeliczały je, poznały również cyfrę 4. Nie zabrakło zabawy z listeczkami do piosenki pt. „Kolorowe liście” oraz ćwiczeń oddechowych. Ostatnim zadaniem było pokolorowanie obrazka kolorami przypisanymi do poszczególnych cyfr, oraz w domu wspólnie z rodzicami odszukanie odpowiedzi na pytanie „Dokąd nocą tupta jeż?”. Szukając odpowiedzi przedszkolaki na pewno poznają wiele ciekawostek dotyczących sympatycznych jeży.

Nina Solecka