Spotkanie z Panią policjantką

Każdego roku jeden z wrześniowych tygodni poświęcony jest bezpieczeństwu na  drodze. W czasie zajęć przedszkolaki poznają wtedy podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, rozpoznają wybrane znaki drogowe, pojazdy poruszające się po drodze, poszerzają wiedzę na temat zawodów policjanta, strażaka, ratownika medycznego, poznają numery alarmowe oraz znaczenie i sposób udzielania pierwszej pomocy. Dzieci uczestniczą w spacerach i wycieczkach, gdzie uczą się prawidłowego zachowania na drodze. Biorą również udział w spotkaniu z policjantem. W tym roku odbyło się ono 24 września. Pani policjantka przypomniała przedszkolakom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Dzieci obejrzały również film i rozwiązywały quiz na temat omawianej tematyki. Największą atrakcją było jednak oglądanie akcesoriów policyjnych oraz wejście do samochodu policyjnego. Na zakończenie spotkania Pani policjantka poczęstowała wszystkich pysznymi słodyczami. Bardzo dziękujemy Pani policjantce za poświęcony nam czas.

Nina Solecka