,,KONKURS RECYTATORSKI”

Dnia 25.09.2024r. odbył się KONKURS RECYTATORSKI POD HONOROWYM PATRONATEM WÓJTA GMINY SZERZYNY – PANA GRZEGORZA GOTFRYDA  „W ŚWIECIE EMOCJI”. Na konkurs, który kierowany był do dzieci 5-6 letnich należało przygotować jeden wiersz kształtujący postawy społeczno – emocjonalne z literatury dziecięcej. Celem konkursu było m.in. kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego, rozbudzanie zainteresowań poezją dla dzieci, dostarczenie przedszkolakom doznań estetycznych i emocjonalno – społecznych wypływających z piękna utworów literackich, wyłanianie młodych talentów oraz umożliwienie dzieciom zaprezentowania swoich umiejętności na większym „forum” .

Do zmagań konkursowych przystąpiło 19 przedszkolaków.  Mali artyści zachwycali naturalnością oraz swymi umiejętnościami recytatorskimi i aktorskimi.

Jury konkursowe w skład, którego weszły:

Pani Anita Serafin – Radna Rady Powiatu Tarnów

Pani Zofia Data – Zając – Dyrektor Publicznego Przedszkola i Żłobka w Szerzynach

Pani Marta Kordek  – Nauczycielka Szkoły Podstawowej w Ołpinach

Jury przy ocenie recytatorów wzięło pod uwagę znajomość tekstu, jego pamięciowe opanowanie, wyrazistość, stosowanie kanonów pięknej recytacji, ekspresje, ogólne wrażenie estetyczne.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce – Milena B., Nikodem A.

II miejsce – Gabriela Z., Hanna D.

III miejsce – Lena W., Mikołaj R., Liliana B.

Wyróżnienia – Maria D., Dominika W., Melania S.,  Joanna P., Wiktoria D.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali drobne upominki, a rozdanie nagród odbędzie się podczas uroczystości z okazji ,,Powitania jesieni”.                                                                                                                                      Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Halina Mikrut