Warsztaty kulinarne – szaszłyki owocowe

W ubiegłym tygodniu w grupie ,,Odkrywców” było smacznie, a przede wszystkim zdrowo, ponieważ środowe przedpołudnie minęło nam na przygotowaniu smacznych, owocowych szaszłyków. Była to świetna okazja do powtórzenia i utrwalenia nazw owoców krajowych oraz egzotycznych, poznanie ich zapachu, smaku. Przedszkolaki przed  przystąpieniem do pracy, dokładnie umyły ręce, a następnie przypomniały obowiązujące zasady bezpiecznego posługiwania się nożem. Po tych wstępnych przygotowaniach z zapałem zabrały się do krojenia owoców na kawałki. Następnie każdy komponował i nadziewał na patyczki swoje ulubione owoce, tworząc pyszne, i zdrowe szaszłyki owocowe. Praca zakończyła się degustacją, wszystkie owoce zostały skonsumowane z apetytem. Przygotowanie przekąski dało dzieciom wiele satysfakcji, uświadamiając ich również jak ważną rolę pełnią witaminy we właściwym funkcjonowaniu naszego organizmu.

Halina Mikrut