Dzień Papieski w przedszkolu

Dnia 16.10.2024 roku w środę dzieci podczas katechezy przedszkolnej świętowały 46 rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża. Dzieci zapoznały się z życiorysem Świętego Jana Pawła II na podstawie pieśni i opowieści opartych na faktach oraz na podstawie prezentacji multimedialnej „Historia Papieża Polaka”. Wspólnie z dziećmi zostały  przygotowane plakaty, serca ze słowami odnoszącymi się do Jana Pawła II, które były zaprezentowane przez starszaków. Bukiety kwiatów przygotowane przez najmłodsze przedszkolaki wykorzystano również w grupie starszych dzieci.

Wspólne modlitwy i śpiew pieśni pielgrzymkowych ( „Barka”, „Abba Ojcze”) zjednoczyły nas wszystkich przy jednym ołtarzu oraz zanurzyły w modlitewnych wezwaniach Litanii do Św. Jana Pawła II. Dzieci były rozśpiewane, rozmodlone i bardzo się starały pobożnie uczestniczyć w tej świętej chwili.

Wychowanie duchowe, katecheza przedszkolna, wspólne spotkania modlitewne utwierdzają dzieci w wierze, że Święci nasi Patronowie prowadzą nas do Jezusa Najwyższego Kapłana i Króla Wszechświata.