Modlitwa różańcowa przedszkolaków

„Zawitaj Królowo Różańca Świętego…” Tak ze śpiewem na ustach przywitały dzieci Matkę Bożą. Przyniosły w tym dniu różańce, aby razem spotkać się przy figurze i wyprosić różne łaski. Odmawiały modlitwę „Zdrowaś Maryjo” recytując,  śpiewając oraz wznosząc ręce do nieba. W piątek rozważaliśmy Tajemnice Bolesne Różańca Świętego. W tym dniu dzieci także śpiewały pieśń do Jezusa Miłosiernego oraz powtarzały modlitwę do Maryi Fatimskiej. Coroczne spotkania z Matką Bożą Różańcową przybliżają dzieci do codziennego bycia z Jezusem naszym Panem i Zbawicielem. Celem naszej ziemskiej pielgrzymki jest Niebo, dlatego przez Maryję idziemy do Jezusa. Przekazujemy taką wiarę najmłodszym dzieciom poprzez udział we Mszy Św., uczestnictwo w katechezach, wspólnych modlitwach, rekolekcjach Św., nabożeństwach różańcowych itd.