Światowy Dzień Poczty

W dniu 9 października obchodzony jest nie tylko Światowy Dzień Poczty i znaczka pocztowego, ale także Międzynarodowy Dzień Pisania Listów. W nawiązaniu do tego święta dzieci z grup starszych pisały listy w formie rysowanych obrazków i redagowały pozdrowienia. Adresatami listów były przedszkolaki z Publicznego Przedszkola i Żłobka w Szerzynach. Przy tej okazji przedszkolaki dowiedziały się na czym polega praca listonosza, co oznaczają terminy: adresat, nadawca, koperta, znaczek, list, skrzynka pocztowa, co musi znaleźć się na liście, żeby mógł on zostać wysłany i trafić od nadawcy do odbiorcy. Później dzieci udały się na wycieczkę do punktu pocztowego, by zobaczyć jak wygląda praca na poczcie z drugiej strony okienka. Następnie z okazji Światowego Dnia Poczty nasi podopieczni złożyli  Pani  pracującej na poczcie serdeczne życzenia, a na koniec po naklejeniu znaczka, listy zostały wysłane. Wizyta na poczcie była również dobrą okazją do utrwalenia nawyku kulturalnego zachowania się w miejscu publicznym. Wycieczka okazała się pouczająca, a nasi wychowankowie wrócili do przedszkola bogatsi o nowe doświadczenia.

Halina Mikrut