Realizacja Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

W ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa przedszkolaki tworzyły bajkę za pomocą metody zdań niedokończonych zaproponowanych przez nauczyciela. Po ułożeniu bajki pt. „Przygoda Misia Słodziaka” dzieci wykonały kolorowe ilustracje. Książeczka wyeksponowana została w gablocie przed przedszkolem. Kolejnym zadaniem w ramach realizowanego projektu było przeprowadzenie zajęcia „Rymowanki i ćwiczenia ortofoniczne na podstawie utworów z literatury dziecięcej” . Przedszkolaki wysłuchały wiersza pt. „Zoo”, razem z misiem Mieciem ćwiczyły aparat artykulacyjny, bawiły się przy muzyce jedocześnie wykonując ćwiczenia ortofoniczne, powtarzały krótkie rymowanki oraz nauczyły się wierszyka „Pięć małych małpek”. Na zakończenie spotkania pokolorowały obrazek misia i narysowały jego marzenia. Zajęcie to miało na celu rozwijanie doskonalenie sprawności aparatu artykulacyjnego oraz wzbogacanie słownika dzieci na podstawie utworów z literatury dziecięcej.

Nina Solecka